Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gowin: Na straży wolności stoi dobre prawo. Pytanie, czy polskie prawo jest zawsze dobre...

AS 12:31 6 lipca 2019
Telewizja Republika
– Potrzebujemy kolejnego wielkiego zadania. Przegląd prawa. Prezes Kaczyński powiedział, że Polska jest oazą wolności. Na straży wolności stoi dobre prawo. Pytanie, czy polskie prawo jest zawsze dobre, czy tych przepisów nie jest za dużo, czy nie są często wewnętrznie sprzeczne, czy nie są zbyt trudne do interpretacji - stwierdził na konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach lider Porozumienia Jarosław Gowin.

– Ta kończąca się kadencja była przede wszystkim kadencją wielkich programów społecznych. Nadchodzi nowy czas. Myślę, że to będzie przede wszystkim czas wielkich, ambitnych inwestycji. Czas położenia fundamentu i kolejnych pięter pod ten wzrost - stwierdził. 

– Wszyscy wiemy, że czekają nas te ogromne, cywilizacyjne inwestycji, takie jak Centralny Port Komunikacyjny, jak elektrownia atomowa, jak kontynuacja tego, co z takim powodzeniem robi pan minister Andrzej Adamczyk, czyli rozbudowa infrastruktury drogowej, rozbudowa infrastruktury kolejowej. Ale jest też wiele innych obszarów, w których potrzebujemy inwestycji - podkreślił prezes Porozumienia. 

– To był czas wielkich programów społecznych, realizowanych przede wszystkim przez panią premier Beatę Szydło, przez panią minister rodziny Elżbietą Rafalską. To był czas rekordowego - na tle Europy - wzrostu gospodarczego, który był konsekwencją Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, czyli planu premiera Mateusza Morawieckiego. To był czas, w którym Polska stała się najbezpieczniejszym krajem w Europie. To był też czas, kiedy położyliśmy wiele fundamentów pod przyszły rozwój naszej ojczyzny - dodał. 

– My chcemy zawalczyć także o zaufanie i poparcie elektoratu wielkomiejskiego. Mamy pełną świadomość, że dzisiaj duża cześć tzw. klasy średniej, establishmentu społecznego, właśnie elektoratu wielkomiejskiego, że oni są przeciwko nam, żę nie rozumieją i nie podzielają naszych celów. To rzadko ludzie złej woli. Tych ludzi można przekonać do dobrego programu, do takiego programu jaki ma Zjednoczona Prawica  - powiedział Jarosław Gowin. 

– Potrzebujemy kolejnego wielkiego zadania. Przegląd prawa. Prezes Kaczyński powiedział, że Polska jest oazą wolności. Na straży wolności stoi dobre prawo. Pytanie, czy polskie prawo jest zawsze dobre, czy tych przepisów nie jest za dużo, czy nie są często wewnętrznie sprzeczne, czy nie są zbyt trudne do interpretacji. Wydaje mi się, że taka dobrze pojęta diagnoza systemu prawa, usunięcie przepisów, które są zawalidrogą, które utrudniają codzienne życie Polaków, to kolejne duże wyzwanie na kolejną kadencję - mówił lider Porozumienia. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze