Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

GDDKiA: opady śniegu i błoto pośniegowe utrudniają jazdę. Drogi krajowe są przejezdne

mm 8:18 10 lutego 2021
A. Reszko/PAP
Opady śniegu, błoto pośniegowe oraz śliskość mogą utrudniać kierowcom jazdę niemal w całej Polsce – ostrzegła GDDKiA. Zaznaczyła, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne i pracują na nich 562 pojazdy do zimowego utrzymania.

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, błoto pośniegowe oraz śliskość występują w województwach: warmińsko-mazurskim, podkarpackim, śląskim, dolnośląskim, lubuskim, zachodniopomorskim, łódzkim i wielkopolski.

Śnieg pada w województwach: kujawsko-pomorskim, pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, łódzkim, warmińsko-mazurskim, opolskim, wielkopolskim, mazowieckim, dolnośląskim oraz lubuskim.

GDDKiA apeluje w związku z tym do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych rejonach.

W dzień zachmurzenie będzie duże, na północy z większymi przejaśnieniami, a na południu wzrastające do całkowitego. Okresami opady śniegu, w drugiej połowie dnia na południowym wschodzie przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz marznący powodujący gołoledź. Miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm, a na południu o 8 cm. Temperatura maksymalna od -10 st. C na północnym wschodzie i w Kotlinach Sudeckich, około -7 st. C w centrum i na zachodzie, do 0 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni, w centrum kraju przejściowo słaby, zmienny. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 70 km/h, a w Sudetach do 55 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze