Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

GDDKiA: wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Jest jednak bardzo ślisko

mm 8:56 7 lutego 2021
Photos_kast/Pixabay.compixabay.com
Wszystkie drogi krajowe są przejezdne; na sieci dróg krajowych pracuje 507 pojazdów do zimowego utrzymania – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKiA ostrzegła kierowców przed śliskimi drogami i błotem pośniegowym w kilku województwach. Szczególną ostrożność zachować należy w województwie śląskim, opolskim, w południowej części woj. lubuskiego, na południu i zachodzie Dolnego Śląska. Błoto pośniegowe występuje także w południowej i centralnej części Podkarpacia oraz Małopolski, a także na obrzeżach woj. opolskiego.

Opady śniegu występują na terenie województw lubuskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, opolskiego, małopolskiego, warmińsko-mazurskiego i dolnośląskiego.

Na południu kraju prognozowane jest całkowite zachmurzenie, na północnym wschodzie kraju małe i umiarkowane, a na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami.

Na południu kraju prognozowane są opady śniegu o umiarkowanym natężeniu, natomiast na na północy Podkarpacia i południu Lubelszczyzny można spodziewać się natężenia silnego. Na krańcach południowych Śląska, Małopolski i Podkarpacia spodziewane są również opady deszczu marznącego, który może powodować gołoledź.

W niedzielę temperatura maksymalna od -12 st. C na Podlasiu, około -6 st. C, -8 st. C na zachodzie, południu i w centrum do -5 st. C nad morzem i do 0 st. C na Podhalu. Na południu kraju wiatr silny, w porywach do 60 km/h, a wysoko w Tatrach do 80 km/h. Miejscami wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne – podała GDDKiA.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze