Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Do szwedzkich służb socjalnych napłynęły donosy na rodziców Grety Thunberg

PR 11:27 24 grudnia 2019
flickr
Media obiegła informacje dotycząca wpłynięcia do szwedzkich służb socjalnych donosów od osób zaniepokojonych możliwością wykorzystywania dotkniętej zespołem Aspergera 16-letniej Grety przez jej rodziców celebrytów. Szczegóły postępowania pozostają niejawne.

 

Rodzice Grety, ojciec aktor Svante Thunberg oraz matka śpiewaczka operowa i piosenkarka Malena Ernman, utrzymują, że “Greta o swoich protestach zdecydowała sama” i intensywnie ją w nich wspierają.

Ojciec towarzyszy nastolatce w podróżach po świecie.

Rodzice Thunberg zdecydowali, że od września tego roku Greta przez rok nie będzie uczęszczać do szkoły. Greta ukończyła już 16 lat, nie obowiązuje jej juz zatem obowiązek szkolny w Szwecji. 

Media podają, że autorzy zgłoszeń do służb socjalnych twierdzą, że rodzice mogą wykorzystywać nastolatkę dla własnej kariery. 

Składający zgłoszenia obawiają się, że jej publiczne wystąpienia (płakała podczas mowy na szczycie ONZ w Nowym Jorku) oraz podróże, w tym dwukrotne opłynięcie katamaranem niespokojnego Atlantyku, mogą negatywnie wpływać na zdrowie mającej syndrom Aspergera Grety.

Niektórzy we wnioskach, których kopie publikowane są w mediach społecznościowych, zwracają uwagę, że rodzice powinni chronić córkę m.in. przed negatywnymi komentarzami, jakie pojawiają się na jej temat w internecie.

Do sprawy donosów na rodziców Grety nie chce odnieść się rzeczniczka nastolatki. 

 

Czytaj także:

Policja apeluje by nie dawać szans złodziejom. "Publikowanie w internecie zdjęć i informacji o wyjeździe na kilka dni, może być informacją dla włamywaczy"

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze