Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Policja apeluje by nie dawać szans złodziejom. "Publikowanie w internecie zdjęć i informacji o wyjeździe na kilka dni, może być informacją dla włamywaczy"

PR 10:35 24 grudnia 2019
fotografia ilustracyjnapixabay
Policja ostrzega przed pochopnym informowaniem na portalach społecznościowych o swoim wyjeździe na święta. Opuszczone na kilka dni mieszkanie czy dom może stać się łupem włamywaczy.

 

Rzecznik komendanta stołecznego policji Sylwester Marczak przypomina, że publikowanie w internecie zdjęć i informacji o wyjeździe na kilka dni, może być informacją dla włamywaczy o możliwości łatwiejszej kradzieży.

O udanych chwilach spędzonych z najbliższymi możemy się pochwalić w internecie, ale po świętach - radzi policjant.

Sylwester Marczak dodaje, że warto przed wyjazdem poprosić dobrego sąsiada o zwrócenie uwagi na nasz dom. Taka osoba może skutecznie odstraszyć złodzieja, a jeśli dojdzie do włamania szybko powiadomi właściciela i odpowiednie służby.

Policja przypomina, że często o skuteczności włamywaczy decydują proste zabezpieczenia, których domownicy z roztargnienia nie zastosowali przed wyjazdem. Złodzieje często korzystają też z takich okazji jak uchylone okno, czy klucz do drzwi ukryty w łatwym do znalezienia miejscu.

 

Czytaj także:

Jak Polacy spędzają Boże Narodzenie i okres przedsylwestrowy? SPRAWDŹ

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze