Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Cameron: Służyć Wielkiej Brytanii przez sześć lat było największym zaszczytem

lml, zm 18:22 13 lipca 2016
FLICKR/DEPARTMENT FOR BUSINESS, INNOVATION AND SKILLS/CC BY-ND 2.0, FLICKR/U.S. EMBASSY LONDON/CC BY-ND 2.0
David Cameron pożegnał się z Brytyjczykami przy Downing Street. Po zakończonym przemówieniu udał się do Pałacu Buckingham, by złożyć rezygnację na ręce królowej. Nowym premierem Wielkiej Brytanii będzie Theresa May, dotychczasowa minister spraw wewnętrznych.

David Cameron zapowiedział, że poda się do dymisji po wynikach referendum ws. opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej. 

Andrea Leadsom, minister energetyki, niespodziewanie wycofała się z rywalizacji o stanowisko premiera Wielkiej Brytanii. Tym samym jedyną kandydatką do tego urzędu pozostała Theresa May, obecna szefowa resortu spraw wewnętrznych, której całkowitego poparcia udzielił David Cameron.

"Politycy często zapominają o tym, że w polityce nie chodzi o plany, a o ludzkie życie"

– Nie wszystkie decyzje, które podjęliśmy, były dobre, ale dzisiaj nasz kraj jest o wiele silniejszy – mówił do Brytyjczyków na Downing Street Cameron. Ustępujący premier wspominał, że w maju 2010 roku, kiedy stał w tym miejscu po raz pierwszy, deklarował, że będzie dbać o to, by Brytyjczycy zawsze "konfrontowali się z naszym problemami wspólnie, jako kraj" i rozwiązywali je "jako naród".

– Politycy często zapominają o tym, że w polityce nie chodzi o plany, a o ludzkie życie. To ono jest najważniejsze – mówił, wyliczając, że pod jego rządami, bezrobocie zmniejszyło się o 2/3, a deficyt budżetowy został ograniczony oraz o tym, że zdecydowanie poprawił się stan służby zdrowia. 

Podziękowania dla rodziny

– Cóż kochanie, nigdy więcej pudeł – zażartował, zwracając się do najmłodszej córki i wspominając, że kiedyś weszła ona kartonowego pudła z dokumentami przed jedną z jego podróży zagranicznych i poprosiła, żeby zabrał ją ze sobą. Podziękował także swojej żonie, którą nazwał "miłością życia" za to, że przez ostatnie sześć lat "pełniła bezpłatnie służbę publiczną".

Theresa May nowym premierem

– Służyć krajowi przez sześć lat było największym zaszczytem w moim życiu. Moim jedynym marzeniem jest to, by krajowi się wiodło – zakończył i udał się do pałacu Buckingham, gdzie złoży dymisję na ręce królowej.

Następczynią Davida Cemorona zostanie Theresa May, dotychczasowa minister spraw wewnętrznych. 

Źródło: bbc.com, reuters.com, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze