Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Absurd goni absurd! Linie lotnicze wprowadząją zakaz zwracania się per "pan" i "pani". Ma to okazać szacunek osobom utożsamiającym się z płcią X

K.B. 18:13 16 października 2019
pixabay
Nowe zalecenia zostały już rozesłane do pracowników Air Canada. Personel pokładowy ma przestać witać pasażerów słowami „panie i panowie”. W ten sposób chcą pokazać, że są jeszcze bardziej tolerancyjni i otwarci na różnorodność.

„Chcemy zapewnić integracyjną przestrzeń dla wszystkich, w tym dla osób utożsamiających się z płcią X. Zmiana zostanie odzwierciedlona w instrukcjach pokładowych w ramach naszego zobowiązania do poszanowania różnorodnej tożsamości płciowej i integracji. Poinformujemy cię, kiedy wprowadzić tę zmianę” – napisano w notatce dla personelu pokładowego Air Canada ujawnionej przez gazetę „La Presse” z Montrealu.

To nie pierwsza inicjatywa, w której linie lotnicze zmieniają przepisy, by nie narazić się żadnemu klientowi. Kilka miesięcy temu część przewoźników, m.in. amerykański United Airlines i włoski Air Italy, zmieniła swoje formularze do rezerwacji biletów i odprawy.

Gdy potencjalny pasażer wybiera płeć w systemie, może zaznaczyć „F” (female, czyli kobieta), „M” (male, czyli mężczyzna) oraz „X” – dla wszystkich, którzy twierdzą, że są innej płci.

Źródło: TVP Info, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze