Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

24-latek groził księdzu nożem. W nocy chciał ustalać datę ślubu

mm 14:38 8 marca 2021
Zatrzymany prawdopodobnie usłyszy jeszcze zarzut napaści na policjantówFot. pisz.policja.gov.pl
Orzyscy policjanci zatrzymali 24-latka, który groził księdzu nożem. Grozi mu kara pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu otrzymali zgłoszenie, że jakiś mężczyzna groził księdzu nożem, po czym uciekł. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli go szukać. Krótko po zgłoszeniu, w pobliżu promenady, zauważyli młodego mężczyznę trzymającego w ręku nóż. Na widok policjantów zaczął uciekać, ale szybko został zatrzymany i obezwładniony.

Był to 24-letni mieszkaniec Orzysza. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu (miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie). Został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

Zbierając materiał dowodowy śledczy ustalili, że tego wieczoru młody mężczyzna przyszedł na plebanię, twierdząc początkowo, że chce ustalić datę ślubu. Z uwagi na późną porę ksiądz nie otworzył mu drzwi. Wówczas mężczyzna zaczął uderzać w nie pięściami i grozić proboszczowi pozbawieniem życia, trzymając w ręku nóż. Policjanci ustalili też, że zatrzymany mężczyzna zniszczył drzwi wejściowe na plebanię o wartości tysiąca złotych.

Po wytrzeźwieniu i skompletowaniu materiału dowodowego przez policjantów 24-latek usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych pod adresem księdza oraz zarzut zniszczenia mienia. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Mieszkaniec Orzysza prawdopodobnie usłyszy jeszcze trzeci zarzut dotyczący czynnej napaści na interweniujących policjantów.

Źródło: pisz.policja.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze