Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wojna o umysły trwa! Zobacz chamski artykuł niemieckiej prasy o samopodpaleniu

M.N. 9:49 23 października 2017
Wikimedia Commons
– Samopodpaleniem Polak protestuje przeciwko władzy PiS. Wierne rządowi media milczą - pisze berliński "Der Tagesspiegel“. Gdzie są granice bezczelności ?

"Samopodpalenie przed PKiN jest nowym ukoronowaniem fali protestów w Polsce” - konstatuje berliński dziennik. Jako aktualny przykład podaje strajk głodowy lekarzy rezydentów grożących wyemigrowaniem, jeżeli rząd nie podwyższy ich pensji. "Jeżeli uczciwie głodują, to przynajmniej trochę schudną” – cytuje "Der Tagesspiegel” słowa polityka PiS Stanisława Pięty.

Jak widać szybko zapomniano gdy 12 czerwca 2013 roku podpalił się mężczyzna przed Kancelarią Premiera Donalda Tuska. Do podobnego dramatu doszło w 2011 roku. Również przed siedzibą premiera inny mężczyzna oblał się rozpuszczalnikiem i podpalił. Do ławki przykleił list do Donalda Tuska.

Kompletnie odleciał również Jan Hartman, który stwierdził w rozmowie z wpolityce.pl, że za rządów PO samopodpalenia to były zwykłe incydenty, a to pod PKiN to symbol męczeństwa. „Ta władza ma charakter gomułkowski” - powiedział. 

Do dramatycznego aktu desperacji doszło w centrum Warszawy w czwartek około godz. 16.30. 54-letni mężczyzna oblał się łatwopalną substancją, a następnie podpalił. Na miejsce wezwano służby ratunkowe, jednak gdy straż i policja dotarły na miejsce, desperat został już ugaszony przez świadków zdarzenia. Nieprzytomny i ciężko poparzony trafił do szpitala.

Źródło: wp.pl, wpolityce.pl, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


PROGRAM "7X24" (9.12) - DLACZEGO NIEMCY TRAKTUJĄ POLSKĘ JAKO KRAJ II KATEGORII ?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze