Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Bydgoszczy wpadł kurier narkotykowy

kos 7:20 17 sierpnia 2017
cbsp.policja.p
Policjanci z Bydgoszczy z Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczyli 2 kg substancji MDMA, z której można by wytworzyć około 12 tysięcy tabletek extasy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków wynosi około 240 000 złotych. Podczas działań policjanci zatrzymali 44-latka, u którego znaleźli MDMA. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia zbrodni wewnątrzwspólnotowego przewozu znacznych ilości substancji psychotropowych.

Funkcjonariusze z bydgoskiego zarządu CBŚP zebrali informację, z której wynikało, że 44-latek może być zamieszany w międzynarodowy handel środkami psychotropowymi. Trop prowadził do jednego z hoteli na terenie powiatu mogileńskiego. Tam mężczyzna został zatrzymany. W trakcie przeszukania wynajmowanego przez niego pokoju, funkcjonariusze znaleźli w plecaku 2 kg skrystalizowanej substancji. Wszystko wskazuje na to, że narkotyki trafiły do Polski z Niemiec.

Zabezpieczone środki poddano szczegółowej analizie w laboratorium kryminalistycznym. Badania potwierdziły przypuszczenia policjantów, że jest to substancja psychotropowa w postaci MDMA. Jak wynika z ustaleń policjantów, z takiej ilości substancji można wyprodukować około 12 000 sztuk tabletek extasy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego środka wynosi około 240 000 złotych.

Po doprowadzeniu zatrzymanego do Prokuratury Rejonowej w Mogilnie prokurator ogłosił mu zarzuty. Dotyczą one wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości substancji psychotropowych. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zatrzymany 44-latek został tymczasowo aresztowany na najbliższe trzy miesiące.

 

Źródło: cbsp.policja.p

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC. 89) - NIEMCY OD TRZECH LAT ATAKUJĄ POLSKĘ. NADSZEDŁ CZAS ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze