Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! Ważne informacje dla osób przebywających w UK

PR 11:37 13 grudnia 2017
fot: pixabay
Brytyjski rząd oznajmił, że mieszkańcy UE mieszkający obecnie w Wielkiej Brytanii, którzy po Brexicie będą chcieli pozostać na brytyjskich wyspach, będą musieli ubiegać się o status osiedleńca. Będzie przygotowany specjalny formularz.

 By otrzymać status osiedleńca, trzeba będzie udowodnić, że przez ostatnie pięć lat zamieszkuje się teren Wielkiej Brytanii oraz że nie jest się karanym. W przypadku uzyskania odmowy, przewidziana jest możliwość skierowania sprawy do sądu.

Status osiedleńca, będzie można uzyskać za pomocą systemu elektronicznego, który ma zostać uruchomiony już w przyszłym roku.

W elektronicznym wniosku będzie należało wypełnić odpowiedni formularz, odpowiedzieć na kilka pytaćń oraz dokonać opłaty na kwotę 72 funtów. Dla tych, którzy posiadają status rezydenta, opłata będzie zniesiona, wymagana będzie jednak rejestracja w systemie.

Jakie korzyści przyniesie status osiedleńca? Umożliwi bezterminowe pozostanie w Wielkiej Brytanii z zachowaniem wszystkich dotychczasowych praw do pracy, nauki, opieki medycznej, emerytury i świadczeń socjalnych.

Ci, którzy nie zdołają udowodnić pięcioletniej ciągłości pobytu, a wg szacunków mediów może być ich nawet kilkaset tysięcy, mogą mieć problem z otrzymaniem statusu osiedleńca – na co wskazują brytyjskie media.

 Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: https://www.gov.uk/guidance/status-of-eu-nationals-in-the-uk-what-you-need-to-know#permanent-residence-status-under-eu-law

Źródło: rmf24, media

Wczytuję ocenę...


W PUNK (K. GÓJSKA) - PROF. ZDZISŁAW KRASNODĘBSKI - TO TUSK UCZYNIŁ NIENAWIŚĆ MOTOREM POLITYKI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze