Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tusk spotkał się z Van Rompuyem

15:51 28 listopada 2013
Szczyt Partnerstwa Wschodniego w Wilnie oraz grudniowe posiedzenie Rady Europejskiej poświęcone m.in. polityce bezpieczeństwa i obrony - to główne tematy dzisiejszych rozmów premiera Donalda Tuska z przewodniczącym Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem.

Van Rompuy i Tusk rozmawiali przede wszystkim o sytuacji na Ukrainie przed szczytem Partnerstwa Wschodniego, który odbędzie się w czwartek i piątek Wilnie.

"Wśród tematów rozmów znalazły się Partnerstwo Wschodnie oraz kwestie, które będą przedmiotem obrad Rady Europejskiej w grudniu br. m.in. polityka bezpieczeństwa i obrony oraz unia gospodarczo-walutowa" - czytamy w komunikacie kancelarii premiera.

Oczekiwano, że na szczycie w Wilnie zostanie podpisana umowa o stowarzyszeniu Ukrainy z UE. Władze w Kijowie ogłosiły jednak w ubiegłym tygodniu, że wstrzymują przygotowania do zawarcia tego porozumienia.

Tusk przekonywał wcześniej, że drzwi do Europy dla Ukrainy powinny pozostać otwarte, choć - jak przyznał - trudno o optymizm w sprawie podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE na szczycie w Wilnie. - Ważne jednak jest, "by w Wilnie sprawa miała dalszy ciąg" - zaznaczył szef rządu.

Partnerstwo Wschodnie to polityka Unii Europejskiej wobec państw położonych w jej wschodnim sąsiedztwie: Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy. Celem inicjatywy jest zbliżenie państw partnerskich do Unii Europejskiej poprzez pogłębioną współpracę i działania integracyjne, w oparciu o unijne wartości, normy i standardy.

Ap, PAP, fot. Kancelaria Prezesa Radu Ministrów/ flickr.com/CC

Źródło:

Wczytuję ocenę...
TAGI:


KONIEC SYSTEMU (odc. 146/2) - WÓJCIK - PATOLOGIE W PLATFORMIE I HEJTERZY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze