Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Stankiewicz: Pan prezydent Andrzej Duda blokuje rdzeń kręgowy reform - wymianę ludzi w armii i sądownictwie

EmaPob 15:30 10 sierpnia 2017
Telewizja Republika
– Nie próbując łagodzić tego przekazu, decyzja prezydenta Dudy oznacza przyhamowanie reformy w wojsku - mówiła Ewa Stankiewicz na antenie Telewizji Republika. - Mam nadzieję, że ta reforma będzie jakoś postępować. Pan prezydent niestety to utrudnia. Medialne doniesienia mówią o zablokowaniu nominacji 500 generałów. Ja to oceniam bardzo źle - stwierdziła dziennikarka.

Gościem programu "Republika po Południu" była Ewa Stankiewicz, dziennikarka Telewizji Republika. Rozmowa dotyczyła decyzji prezydenta Andrzeja Dudy odnośnie odwołania uroczystości wręczenia nominacji generalskich oraz admiralskich w Siłach Zbrojnych RP.

"Najpierw trzeba zmienić ludzi, a potem dopiero budować system"

– Pan prezydent przyzwyczaił nas do tego, że umie bardzo ładnie mówić, zdecydowanie duchu patriotycznym - mówiła Ewa Stankiewicz. - Wymiana ludzi to jest podstawa reform. Najpierw trzeba zmienić ludzi, a potem dopiero budować system. Zmiana sytemu przez ludzi, którzy są skorumpowani, będzie obarczona dużym błędem i winą, deformacją, która potem przenie się na następne kadry - podkreśliła Stankiewicz. 

– Pierwsza rzecz to taka, że pan prezydent nie ma rozkazu, żeby podpisywał wszystko, co jest. Prezydent Lech Kaczyński też podpisywał tylko niewielką część nominacji ministra Klicha.  My jesteśmy jednak w innej sytuacji. Minister Bogdan Klich to nie jest minister Macierewicz. Minister Macierewicz usiłuje przywrócić polskiego ducha w armii. Ta armia była kontrolowana przez rosyjskie służby, jeśli w ogóle się z tej kontroli wyzwoliła po 39. roku - zaznaczyła Ewa Stankiewicz. 

"Moje środowisko czuje się oszukane przez prezydenta"

– Pan prezydent Andrzej Duda blokuje rdzeń kręgowy reform - wymianę ludzi w armii i sądownictwie. Najpiękniejsze słowa nie zmienią tego, co robi pan prezydent. Zupełnie nie wiem dlaczego, uderza on w istotę zmian, które muszą zajść w Polsce - mówiła dziennikarska. 

– Zgadzam się z Witoldem Gadowskim, że niezależnie od tego, kto komu zawinił, powinno się widzieć całość. Moje środowisko czuje się oszukane przez prezydenta w tej chwili. Nie powinien on kierować się wyłącznie swoimi ambicjami. Być może chce dobrze współpracować z Amerykanami i ma swoje powody mniejsze lub większe. Nadrzędną sprawą jest wymiana kadr w wojsku i pan prezydent nie powinien przeszkadzać w tym. 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.59) - CAŁA PRAWDA O SZCZYCIE NATO
Wczytuję komentarze...
Najnowsze