Remis na Łazienkowskiej. Legia traci miejsce w „trójce”

Twitter/LOTTO Ekstraklasa

Kolejny mecz przy Łazienkowskiej nie przyniósł warszawskiej Legii zwycięstwa. Tym razem Legioniści nie dali rady w spotkaniu 23. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy pokonać Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Remis 1:1 sprawił, że Legia straciła trzecią pozycję w ligowej tabeli, na którą wskoczył Lech Poznań, bez trudu pokonujący w piątek Pogoń Szczecin 0:3.

Termalica wyszła na prowadzenie w dzisiejszym meczu w 22. minucie. Najpierw próbę strzału Stefanika zablokował Hlousek, jednak wybita spod nóg napastnika piłka odbiła się niefortunnie od nogi Artura Jędrzejczyka i z powrotem trafiła do piłkarza Termaliki, który wymanewrował stopera Legii i z 5 metrów pokonał Arkadiusza Malarza. Chwilę później Samuel Stefanik miał możliwość podwyższenia wyniku, jednak jego strzał z dystansu okazał się minimalnie niecelny.

Legia próbowała odrobić stratę, jednak akcje przez nią prowadzone nie był zbyt dynamiczne i nie potrafiły zaskoczyć gości. W 37. minucie do wykonania rzutu wolnego z prawej strony boiska podszedł Guilherme. Jego długą wrzutkę przeciął na wysokości pola bramkowego Miroslav Radović, kierując głową piłkę do siatki. Po wyrównaniu Legia zaczęła prezentować się nieco lepiej, jednak nie udało się do przerwy zmienić rezultatu.

Po przerwie Legia rzuciła się do ataku i szczególnie blisko strzelenia gola było w 64. minucie, gdy po strzale Hamalainena piłkę niemal z linii bramkowej wybijał jeden z obrońców Termaliki. Mimo ataków gospodarzy, nie udało się zmienić wyniku spotkania. Remis przy Łazienkowskiej doprowadził do utraty przez Legię trzeciego miejsca w lidze. Zajął je Lech Poznań, który w piątek pewnie pokonał w Szczecinie Pogoń. Po przerwie zimowej drużyna z Poznania idzie jak burza, notując w trzech ostatnich meczach trzy zwycięstwo 3:0. Na prowadzeniu w tabeli umocniła się Lechia Gdańsk, która w sobotę pokonała 4:2 Cracovię.