Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Postępowanie wobec Misiewicza umorzone

kos 17:12 30 listopada 2017
Telewizja Republika
Postępowanie wobec Bartłomieja Misiewicza umorzone. Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych umorzył postępowanie w sprawie o rzekome naruszenie dyscypliny finansów publicznych przez Bartłomieja Misiewicza, który pełnił funkcję szefa gabinetu politycznego ministra obrony narodowej.

Sprawa dotyczy umowy na spot „MON - Bezpieczeństwo” i umowy z TVP odnośnie emisji filmów reklamowych przed szczytem NATO w Warszawie.

Rzecznik Dyscypliny Finansów PublicznychNIk

podkreśla, że faktem jest, iż środki finansowe na zawarcie omawianych umów przez cały czas znajdowały się w budżecie resortu obrony, o czym świadczyło niezwłoczne dokonanie korekty planu finansowego i zaklasyfikowanie środków.

 – Ponadto na ocenę stopnia szkodliwości czynu dla finansów publicznych wpływ ma także fakt, że wielkość środków o jaką zwiększony został, na wniosek Dyrektora Generalnego, plan finansowy. Była to kwota 3.000.000 zł z przeznaczeniem na działania komunikacyjne w związku z organizacją Szczytu NAT (m.in. informacyjne, medialne, edukacyjne, promocyjne i wizerunkowe). Oznacza to, że wartość zawartych przez Pana Bartłomieja Misiewicza umów stanowiła jedynie ułamek kwoty jaka znajdowała się w budżecie na realizację omawianego celu – możemy przeczytać w dokumencie.

 Sprawę kwestionowała Najwyższa Izba Kontroli.

 

Źródło: niezalezna.plWczytuję ocenę...
OTWARTYM TEKSTEM - odc.107/1 - Elżbieta Rybarska: Zostali zabici, spaleni,a następnie zmieleni młynkiem, którym mieli się paszę dla świń

Wczytuję komentarze...
Najnowsze