Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Płk Pietrzak: W czasie pierwszych szkoleń WOT żadna kobieta nie odpadła podczas 16-dniowego treningu. Mężczyźni odpadali

pmb 21:37 14 sierpnia 2018
Fot. Telewizja Republika
– U nas co dziesiąty żołnierz jest kobietą. Zastanawialiśmy się czemu coraz więcej kobiet do nas trafia… W tym momencie ten współczynnik wynosi 9,8. Kobiety sobie bardzo dobrze radzą – powiedział płk Marek Pietrzak (rzecznik prasowy Wojsk Obrony Terytorialnej), który był gościem red. Adriana Stankowskiego w programie „Wolne Głosy” w Telewizji Republika.

– Jesteśmy najmłodszym rodzajem Sił Zbrojnych. To będzie nasz drugi udział w defiladzie. Będzie zaangażowani w piknik, który będzie na błoniach Stadionu Narodowego. Będzie można wziąć do ręki najnowszy karabinek GROT, będzie można porozmawiać o służbie – powiedział gość programu.

W akademiach amerykańskich przytaczane są przykłady działań, do których my jesteśmy przygotowywani. Cena budowy Wojsk Obrony Terytorialnej w tym roku, to koszt tylko i wyłącznie różnicy jaka jest między starym, a nowym budżetem na armię.

Bronimy tych rejonów, z których pochodzimy. Wojska operacyjne są przerzucane na różne kierunki. Głównym naszym zadaniem jest wsparcie wojsk operacyjnych. W czasie pokoju pomagamy w czasie klęsk żywiołowych – mówił płk.

51 tys. żołnierzy WOT

– Pojawiły się doniesienia, że formowanie Wojsk Obrony Terytorialnej zwolniło. My od początku mieliśmy swój własny plan. Przekroczyliśmy liczbę 12 tys. żołnierzy. Do końca roku chcemy wyszkolić kolejne 5 tysięcy. W 2021 r. ma być ponad 50 tys.

– Przez te cztery dni, od soboty kiedy wystartowaliśmy… Widziałem tyle pozytywnych emocji związanych z tym biegiem… Wspaniała inicjatywa. Chcieliśmy oddać hołd bohaterom, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny. Chcieliśmy uczcić setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości – powiedział płk Pietrzak.

Silne kobiety 

Mamy wiele cech wspólnych z Armią Krajową. Ochotniczy zaciąg do służby, lokalność… 

– U nas co dziesiąty żołnierz jest kobietą. Zastanawialiśmy się czemu coraz więcej kobiet do nas trafia… W tym momencie ten współczynnik wynosi 9,8. Kobiety bardzo dobrze sobie radzą. W czasie pierwszych treningów żadna kobieta nie odpadła podczas 16-dniowego szkolenia. Mężczyźni odpadali – wskazywał płk.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


WYDANIE SPECJALNE - DR ROSS, KANIA: JAK OTWARTY DIALOG DĄŻY DO WYWOŁANIA ZAMIESZEK W POLSCE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze