Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PiS miało rację także w sprawie Caracali, zabawna reakcja internautów

9:31 15 grudnia 2017
fot: pixabay
Śmigłowce Caracal wzbudzają liczne kontrowersje. Chciał je kupić za wiele miliardów złotych w 2015 r. rząd PO-PSL dopingowany przez wyrzuconych ostatnio z armii generałów. Rząd PiS‑u do tej transakcji nie dopuścił. Tymczasem, jak poinformowało ministerstwo obrony Francji, 75 proc. tamtejszych caracali jest obecnie uziemionych z powodu wysokich kosztów naprawy.

 Od ponad roku Platforma Obywatelska robi zamieszanie wokół produkowanych przez firmę Airbus caracali. Rozmowy na temat zakupu tych śmigłowców przez Polskę zakończyły się fiaskiem w październiku ub.r. Mimo że politycy Prawa i Sprawiedliwości, w tym m.in. obecny premier Mateusz Morawiecki oraz minister obrony Antoni Macierewicz, przekonywali, że oferta offsetowa Airbusa, producenta caracali, nie była korzystna dla Polski, PO twierdziła, że rezygnacja z zakupu tych maszyn to ogromna afera gospodarcza. – Ta sprawa musi zostać zbadana dokładnie przez polskie instytucje państwowe, bo prawdopodobnie mamy do czynienia z największą aferą polskiego wojska, nazywaną już teraz „aferą Macierewicza” – mówił Marcin Kierwiński z PO.


Tymczasem prawdopodobnie uniknęliśmy ogromnego problemu. Szefowa francuskiego ministerstwa obrony Florence Parly przyznała, że w tej chwili dobrze funkcjonuje tylko niespełna jedna czwarta posiadanych przez francuską armię maszyn. Jak podaje RMF24 za portalem ekonomicznym La Tribune, koszty napraw tych helikopterów wzrosły w samej Francji w ciągu ostatnich czterech lat blisko dwukrotnie. Przypomnijmy, Polska miała kupić 50 maszyn za ok. 13 mld zł. W tym samym czasie Turcja za podobną kwotę zakupiła 109 amerykańskich śmigłowców Blackhawk. Wielkimi zwolennikami caracali byli generałowie, którzy w ostatnim czasie odeszli z armii.

 Internauci żartują sobie z francuskich śmigłowców i ich częstych usterek:

 

 

 

 

 

Źródło: Jacek Liziniewicz/ Gazeta Polska Codziennie, twitter

Wczytuję ocenę...


10/04/2010 fakty (odc.57) - T. ZIEMSKI - TEZA Z BRZOZĄ BODINA NIE PRZEKONUJE. OTO DOWÓD
Wczytuję komentarze...
Najnowsze