Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nie żyje Zyta Gilowska. Zmarła we wtorek w nocy

zm 11:13 5 kwietnia 2016
flickr.com/Sławek/CC BY 2.0
Była wicepremierem, ministrem finansów i jedną z czołowych postaci Platformy Obywatelskiej. Zmarła w wieku 66 lat, po wieloletniej walce z chorobą serca.
Swoja karierę polityczną rozpoczęła w Świdniku, gdzie mieszkała przez większość życia. Była radną miejską, a następnie jako jedna z czołowych postaci Platformy Obywatelskiej, była posłanką na Sejm z ramienia tej partii w latach 2001-2006.
 
Po odejściu z PO w atmosferze skandalu (związanego z oskarżeniami o nepotyzm i zatrudnianie bliskich w swoim biurze poselskim - red.), Gilowska była wicepremierem i ministrem finansów w latach 2006-2007 w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza.

W wyborach w 2007 roku uzyskała mandat poselski kandydując już z listy Prawa i Sprawiedliwości. Z pełnienia swojej funkcji zrezygnowała rok później.

W 2010 została powołana do składu Rady Polityki Pieniężnej, przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. w 2013 została odwołana z tego stanowiska przez prezydenta Komorowskiego, po uprzednim złożeniu rezygnacji.

Gilowska była aktywnie pracującym profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i od października 2015 roku członkiem Narodowej Rady Rozwoju.

 

Źródło: lublin.wyborcza.pl, Polsat News

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.130/2) - prof. JAN ŻARYN - NIECH MILCZĄ CI, CO ATAKUJĄ KOŚCIÓŁ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze