Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kapitał ma narodowość. Czy czeka nas deglobalizacja?

sm 13:51 4 września 2017
XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju już 5-7 września 2017 roku. Podczas Forum mnóstwo bardzo ciekawych debat, które będą zapowiadane przez Telewizję Republika.

Przez lata kazano nam wierzyć, że kapitał jest z natury transgraniczny i nie ma znaczenia w czyich rękach są wielkie zakłady produkcyjne, spółki energetyczne, operatorzy usług telekomunikacyjnych, banki, firmy konsultingowe. Pod względem potencjału Polska jest szóstym krajem Unii Europejskiej, ale struktura gospodarki czyni ją zależną od obcego kapitału – ponad połowę polskiego eksportu wypracowują spółki z kapitałem zagranicznym. Ale to nie tylko problem Polski. W Europie Zachodniej rosną w siłę partie narodowe, wzywające do protekcjonizmu gospodarczego. Donald Trump wygrał wybory w USA pod hasłem reindustralizacji Ameryki, powrotu miejsc pracy, które ze względu na koszty wielkie koncerny masowo przenosiły do Azji na przestrzeni ostatnich 20 lat. Czy czeka nas deglobalizacja?

Dyskutować o tym będą: Paolo Guerrieri Paleotti, Senator, (Włochy); Miguel Athayde Marques, Prorektor, Katolicki Uniwersytet Portugalski; Leon Podkaminer, Ekspert, Wiedeński Instytut Międzynarodowych Badań nad Gospodarką (Austria); Laurent Zylberberg, Dyrektor ds. Public Affairs i Międzynarodowej Współpracy, Caisse des Dépôts et Consignations (Francja); Grzegorz W. Kołodko, Profesor, Akademia Leona Koźmińskiego. Prowadzący dyskusję: Andris Strazds, Doradca, Bank Łotwy. 

 

WIĘCEJ INFORMACJI NA OFICJALNEJ STRONIE: www.forum-ekonomiczne.pl

 

 

Źródło: Telewizja RepublikaWczytuję ocenę...
GRY TAJNYCH SŁUŻB (ODC. 25) - AFERA FOZZ I DLACZEGO BALCEROWICZ NIE SIEDZI W WIĘZIENIU?

Wczytuję komentarze...
Najnowsze