Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

IMIGW ostrzega – sześć województw zagrożonych burzami i intensywnym deszczem

pmb 14:45 16 kwietnia 2018
Fot. ilustracyjnaFlickr/Piotr/P1020589
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał komunikat w którym ostrzega przed pogarszającymi się warunkami pogodowymi w sześciu województwach. Ostrzeżenie 1. stopnia oznacza, że w tych rejonach mogą występować ulewne deszcze i burze. – Podczas burz może występować wiatr, osiągający prędkość do 70 km/h – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Ze względu na przewidywane burze 1. stopień zagrożenia obowiązuje w województwie łódzkiem i w wielkopolskim. Przed intensywnym deszczem IMIGW przestrzega mieszkańców czterech województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz dolnośląskiego.

Jak informuje IMiGW, pierwszy stopień zagrożenia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne i zagrożenie życia.

"Dzisiaj w ciągu dnia, a także w nocy, spodziewane są intensywne opady deszczu (do 40 mm), a także burze, podczas których wiatr może osiągać prędkość do 70 km/h" – poinformowało na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Źródło: radiomaryja.pl/Twitter

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC. 89) - NIEMCY OD TRZECH LAT ATAKUJĄ POLSKĘ. NADSZEDŁ CZAS ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze