Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dziś 8. obchody upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych. "Wygraliście. Choć wielu z Was wciąż nie ma grobów, to żyjecie w naszej Pamięci i naszych sercach"

am 11:36 1 marca 2018
ipn.gov.pl
Składam hołd Żołnierzom "Orlika", "Zapory", „Stanisławskiego” - wszystkim, którzy byli Niezłomni w walce o wolną Polskę. Wygraliście. Choć wielu z Was wciąż nie ma grobów, to żyjecie w naszej Pamięci i naszych sercach. Chwała Bohaterom - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Dziś obchodzimy po raz 8. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości w Warszawie rozpoczęły się mszą św. o godz. 8:30 w Kościele Jezuitów – Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w intencji Żołnierzy Wyklętych i ich rodzin. Centralne uroczystości rozpoczną się Apelem Pamięci o godz. 18:00 na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na obchodach pojawi się Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda, Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

W 2011 roku, parlament ustanowił Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wszystko to "w hołdzie Żołnierzom Wyklętym - bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu".

Z okazji dzisiejszego święta, Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowało specjalny film.

 

 

Źródło:

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC. 107/2) - PROF. JAN ŻARYN - OPOZYCJA TOTALNA WYWOŁAŁA WOJNĘ Z ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze