Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Broniarz znowu odrzucił propozycję rządu! Szydło: musimy zrobić wszystko, by matury się odbyły

pmb 13:15 18 kwietnia 2019
Fot. Telewizja Republika
Musimy zrobić wszystko, by matury się odbyły. To jest nasz obowiązek – powiedziała Beata Szydło podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Propozycja rządu polega na rozpoczęcie znaczącego wzrostu wynagrodzeń w 2020 roku od września. Średnio dla nauczyciela dyplomowanego 250 zł za zwiększenie o 90 minut pensum.

– Przyszłość młodzieży jest w rękach dorosłych. Rząd, środowisko pedagogiczne i związki zawodowe muszą razem zadbać o to, by egzaminy się odbyły. To jest nasz obowiązek i wierzę, że matury będą przeprowadzone w spokoju – mówiła wicepremier.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i chcąc konstruktywnie rozwiązać protest, przygotowaliśmy nową propozycję dla związków zawodowych: znaczący wzrost wynagrodzeń, który rozpocząłby się od nowego roku szkolnego, od września – podkreślała.

Jakie jest zdanie związkowców? – Propozycja central związkowych została przez stronę rządowa odrzucona. Mamy iść do kolegów z propozycją rządową, bo być może środowisko  zareaguje inaczej niż my. Zapewniam panią premier, że przeprowadzimy  takie konsultacje – stwierdził Sławomir Broniarz.

Źródło: Telewizja Republika/media/twitter.com

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - RABIEJ I 4 STREFY RELAKSU ORAZ MAŁA EMI I FARMA TROLLI. CO SIĘ DZIEJE?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze