Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

BRAWO! Amerykanie wręczyli premierowi Irlandii list wzywający do zaniechania legalizacji aborcji

M.N. 21:50 16 marca 2018
Wikimedia Commons
Podczas wizyty w Białym Domu premierowi irlandzkiego rządu Leo Varadkar’owi wręczono list z petycją o zaniechanie działań zmierzających do zalegalizowania aborcji. Chodzi o 8. poprawkę w ustawie. Poprawka bierze pod uwagę prawo do życia zarówno matki, jak i nienarodzonego dziecka. To oznacza, że aborcja jest w kraju nielegalna, z wyjątkiem zagrożenia życia matki.

25 maja w Irlandii ma się odbyć referendum, które mogłoby doprowadzić  do ewentualnego uchylenia poprawki i zalegalizowania aborcji do 12 tygodnia ciąży. Były już wcześniejsze próby uchylenia zapisu, ale nie powiodły się. Natomiast podczas pierwszych dni swojego urzędowania jako premier, Varadka  rozpoczął działania w kierunku zniesienia poprawki.

Wręczenie petycji odbyło się podczas wizyty premiera Irlandii w Białym Domu.

List określa Irlandię jako jedno z najbezpieczniejszych miejsc dla kobiety spodziewającej się dziecka. Podkreśla, że ma jeden z najniższych wskaźników śmiertelności matek - bez wspierania się aborcją. Ponadto list mówi, że w wyniku 8. poprawki uratowano życie ponad 100 000 osób.

Obrońcy życia twierdzą, że uchylenie poprawki, byłoby katastrofą dla Irlandii. Podczas gdy Varadkar przyznał, że popiera aborcję w ograniczonych okolicznościach.

TUTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT!

Źródło: swiato-podglad.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT (R. GROMADZKI) - PAWEŁ LISICKI - KTO ZABIŁ JEZUSA?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze