Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Apel Klubów "Gazety Polskiej": Miejsce naszej pamięci okazało się źródłem

MAD 12:07 10 stycznia 2017
Telewizja Republika
Kluby "Gazety Polskiej", już tradycyjnie, wystosowały z okazji kolejnej miesięcznicy smoleńskiej apel. "Miejsce naszej pamięci i wieloletnich modlitewnych spotkań okazało się źródłem" - czytamy w apelu.

"Ostatnie dni pokazały, że w naszej Ojczyźnie bardzo wiele zależy od gotowości Polaków do świadczenia prawdy. Zaangażowanie i postawa obywatelska, które towarzyszyły nam przez lata walki o prawdę o smoleńskiej tragedii, były niezwykle ważne dla obrony polskiej demokracji i dokonanego przez nas ponad rok temu wyboru. Ci, którzy nie mogli pogodzić się z wynikiem wyborów, chcieli doprowadzić do destabilizacji państwa i ośmieszania go na arenie międzynarodowej" - czytamy w apelu Klubów "Gazety Polskiej".

"Nie udało się to między innymi dzięki tysiącom członków Klubów "Gazety Polskiej", którzy w jedną dobę przyjechali z całego kraju, by bronić na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odzyskanej wolności. To właśnie w tym miejscu, które symbolicznie uznaliśmy za najważniejsze dla upamiętnienia smoleńskiej tragedii, zjednoczyliśmy się w grudniu, stając po stronie prawdy i przeciw koteriom III RP" - piszą autorzy apelu.

"Od tego właśnie momentu załamał się kawiorowy pucz, który miał obalić rząd. Miejsce naszej pamięci i wieloletnich modlitewnych spotkań stało się źródłem. Z tego miejsca i naszego doświadczenia ostatnich lat płynie inspiracja do obrony niepodległej Polski. Tu jest kamień węgielny tej budowy, o którą oparli się polscy patrioci. Czerpmy z tego naszą siłę i upór. To najlepszy hołd złożony tym, którzy oddali życie w Smoleńsku" - możemy przeczytać w apelu Klubów "Gazety Polskiej" z okazji 81. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej.

 

 

Źródło: klubygp.plWczytuję ocenę...
PŁOMIENNE PRZEMÓWIENIE MATEUSZA MORAWIECKIEGO o POLSKIEJ TWIERDZY NA ZJEŹDZIE KLUBÓW "GAZETY POLSKIEJ"

Wczytuję komentarze...
Najnowsze