Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zwycięstwo Trumpa w Indianie. Cruz rezygnuje z walki o nominację

lml 6:59 4 maja 2016
www.flickr.com/Mopaw Foundation/CC BY-NC-ND 2.0
Zdecydowane zwycięstwo Donalda Trumpa we wtorkowych prawyborach w stanie Indiana, zadecydowało o wycofaniu się jego głównego konkurenta, Teda Cruza, z wyścigu o nominację z Partii Republikańskiej. Triumf Trumpa był siódmym z rzędu w prawyborach.

Ted Cruz, główny rywal Donalda Trumpa do uzyskania nominacji do wyborów prezydenckich w USA uważał, że dzięki wsparciu ze strony zwolenników republikanów uda mu się osłabić pozycję miliardera. Tak się jednak nie stało. – Mówiłem, że będę kontynuował (walkę - red.) tak długo, jak będzie istnieć wiarygodna droga do zwycięstwa. Dziś wieczorem muszę niestety powiedzieć, że ta droga została zamknięta – powiedział do swoich zwolenników, po ogłoszeniu wyników z Indiany, Ted Cruz. Jego słowa wywołały euforię w sztabie Donalda Trumpa. Miliarder, podczas krótkiego przemówienia po wtorkowych prawyborach, nazwał Cruza "sprytnym i twardym facetem" i dodał, że był on "piekielnym współzawodnikiem".

Według dotąd jeszcze nieoficjalnych wyników wyborów w Indianie, Donald Trump uzyskał ponad 50 procent głosów, zaś Ted Cruz około 33 procent.

Do uzyskania nominacji z Partii Republikańskiej, potrzebne są głosy 1237 delegatów. Trumpowi brakuje ich jeszcze około 200.

Źródło: bbc.com, reuters.com, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze