Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Żużlowe Grand Prix: zakaz stosowania opon Anlas

ASy 13:30 11 września 2020
Światowa federacja zareagowała wprowadzeniem zakazu stosowania opon do odwołaniaTwitter/Polski Żużel
Kontrowersje wokół opon rozpoczęły się po tym, kiedy część zawodników zauważyła, że są one zbyt miękkie. Światowa Federacja Motocyklowa zabroniła ich stosowania w Grand Prix do odwołania. 

Na takich oponach jeździli zwycięzcy obu rund we Wrocławiu - Rosjanin Artiom Łaguta i Maciej Janowski.

Anlas jest partnerem cyklu żużlowych rozgrywek i jednym z licencjonowanych dostawców opon. Podczas dwóch inauguracyjnych rund we Wrocławiu, kilku zawodników korzystało z opon tureckiej firmy, w tym Maciej Janowski. Zawodnik był w piątek drugi, natomiast w sobotę okazał się bezkonkurencyjny. 

Część ekspertów i zawodników nie była przekonana co do zgodności opon z regulaminem. Były żużlowiec, a obecnie ekspert Canal+ Krzysztof Cegielski zmierzył nawet w studiu telewizyjnym twardość kontrowersyjnych opon. Okazało się, że są zbyt miękkie.

Natomiast profesjonalne badanie przeprowadzone przez Słoweński Narodowy Instytut Budownictwa i Inżynierii Lądowej wykazało jednoznacznie, że opony nie są zgodne z wymaganą minimalną twardością. 

Światowa federacja zareagowała wprowadzeniem zakazu stosowania opon do odwołania.

"W następstwie tymczasowego cofnięcia homologacji FIM, przyznanej w 2018 roku oponom Anlas, FIM podjęło decyzję o zakazie jej stosowania w jakichkolwiek zawodach Speedway Grand Prix. W związku z tym od dzisiaj (tj. 9 września 2020) zawodnicy biorący udział w FIM SGP nie będą mogli wykorzystywać opon Anlas do odwołania" - napisano w oświadczeniu wydanym w środę. 

W piątek o braku zezwolenia na stosowanie opon Anlas podczas rozgrywek w Polsce poinformowała także Główna Komisja Sportu Żużlowego.

Źródło: polskieradio24.pl, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze