Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Żołnierze WOT w akcji "Łączymy na święta"

JD 10:47 6 stycznia 2021
Zdjęcie ilustracyjne.pixabay.com/congerdesign
Podlascy Terytorialsi pomogli seniorom skontaktować się z ich rodzinami z okazji prawosławnych świąt Bożego Narodzenia. W akcji "Łączymy na święta" żołnierze dali osobom starszym namiastkę świąt z bliskimi.

Pierwsza część ogólnopolskiej operacji "Łączymy na święta" odbyła się w dniach 21-24 grudnia. Żołnierze WOT połączyli się z 1000 osób w całym kraju.

1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej postanowiła rozszerzyć działalność projektu i włączyć do niego seniorów, którzy obchodzą prawosławneświęta Bożego Narodzenia. W dniach 4-5 stycznia Terytorialsi wyszli z inicjatywą do osób starszych i odwiedzili domy pomocy społecznej: w Białowieży, Hajnówce i Trześciance. W wideorozmowach wzięło udział ponad 20 seniorów.

Akcja "Łączymy na święta" pozwoliła na wspólne i rodzinne święta Bożego Narodzenia, pomimo dzielącej odległości i pandemii. Widok rodzin po drugiej stronie ekranu oraz rozmowa miały pozytywny wpływ na podopiecznych. Dzięki kamerom bliscy pokazywali seniorom, jak przygotowywali się do świąt, np. jak przystrojone są domy i jak wyglądają choinki.

W Białowieży akcja była w rękach 14 batalionu lekkiej piechoty. Rodziny i podopieczni byli bardzo zadowoleni.

- Dzięki wideorozmowie widać twarze, a zatem także i emocje. Nie brakowało łez szczęścia - mówi szer. Emilia Dmitruk.

Podczas akcji "Łączymy na święta" w województwie podlaskim wsparcie otrzymali pacjenci i pensjonariusze trzynastu szpitali, domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych.

Źródło: Wojska Obrony Terytorialnej

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze