Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Żołnierze WOT przeszli szkolenia z obsługi bezzałogowej latającej platformy FlyEye. Wylatali aż tysiąc godzin

mm 16:00 20 lutego 2021
Żołnierze WOT wsparli m.in. oddziały Straży Granicznej, a także wzięli udział w akcjach przeciwpożarowych i przeciwpowodziowychFot. DWOT
Bezzałogowa latająca platforma FlyEye jest systemem zaprojektowanym do misji rozpoznawczych i obserwacyjnych. W warunkach bojowych może być używana do obserwacji pola walki, patrolowania granic i skutków katastrof, a także monitoringu infrastruktury krytycznej.

Łącznie zrealizowano niemal tysiąc godzin lotów treningowych, w dzień i w nocy, zarówno w ramach lotów treningowych, jak i w ramach wsparcia kryzysowego oraz współpracy z innymi służbami. Ponadto w 2020 r. do eksploatacji zostały wdrożone zestawy BSP FlyEye w dziewięciu brygadach podległych Dowódcy WOT. Dzięki temu aktualnie w brygadach WOT na wyposażeniu jest 12 zestawów BSP. W skład jednego zestawu wchodzą cztery platformy.

Rozpoznanie terenu

Jednostki podległe Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej z wykorzystaniem Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP) klasy mini „FlyEye” realizowały zadania wsparcia działań przeciwkryzysowych. W przedsięwzięciach tego rodzaju BSP FlyEye jest wykorzystywany do rozpoznania obrazowego. Zadania realizowane są głównie w oparciu o dozór, identyfikację i rozpoznanie terenu, określenie współrzędnych obserwowanego obszaru lub obiektu, wsparcie informacyjne oraz archiwizację danych.

5_670_19

(Fot. DWOT)

W ramach działań z zakresu wsparcia kryzysowego jednostki podległe Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej podczas lotów dyspozycyjnych wsparły oddziały Straży Granicznej w ramach operacji „Odporna wiosna”, wzięły udział w akcjach przeciwpożarowych i przeciwpowodziowych, a także monitorowały zagrożenia pożarowe w Biebrzańskim, Narwiańskim i Białowieskim Parku Narodowym.

Żołnierze WOT wspierali działania wojsk operacyjnych podczas realizacji międzynarodowych ćwiczeń z wojskami sojuszniczymi pk. Bull Run-20, Masurian Lightninig oraz ćwiczeń taktycznych Lampart-20. Podczas realizacji ćwiczeń Firee View realizowali zadania wspólnie z Wojskową Straż Pożarną.

Utrzymać nawyki

W 2020 r. zorganizowano zintegrowane szkolenia Komponentu Lotniczego Fly View 2.0. i Fly View 3.0. dla pododdziałów WOT wyposażonych w bezzałogowe statki powietrzne klasy mini FlyEye. Celem szkolenia było uzyskanie kompetencji do wykonywania samodzielnych lotów oraz doskonalenie umiejętności i utrzymania nawyków przez operatorów mini BSP FlyEye. W trakcie szkolenia praktycznego żołnierze zapoznali się z instrukcją oraz obsługą Stacji Kierowania i Kontroli SKiK wraz z dołączonym do zestawu kontrolerem oraz realizowali loty pod okiem instruktorów z innych rodzajów wojsk Sił Zbrojnych RP (głównie WL i WS).

1_670_72

(Fot. DWOT)

Źródło: WOT

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze