Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Żołnierze WOT pomagają pacjentom z Covid-19. Kolejne zadania i pomoc

DW 15:29 21 grudnia 2020
Żołnierze WOT pomagają pacjentom z Covid-19pexels.com
Pomorscy żołnierze Wojsk Ochrony Terytorialnej umożliwią kontakt pacjentów przebywających na oddziałach covidowych trójmiejskich szpitali z ich rodzinami. Spotkania odbędą się on-line.

Jak poinformował Maciej Szalbierz z 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, nowa inicjatywa WOT odpowiada na potrzeby seniorów, którzy z powodu choroby lub izolacji mają ograniczony kontakt z rodzinami i bliskimi.

Wsparciem wojska w ramach tego projektu zostały objęte osoby starsze, które przebywają w szpitalach, w tym na oddziałach covidowych. Dzięki zaangażowaniu żołnierzy z 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej (7 PBOT) będą oni mogli porozmawiać z najbliższymi poprzez wideopołączenia.

– Takie rozwiązanie – to efekt naszych doświadczeń ze służby w DPS-ach oraz szpitalach covidowych i onkologicznych, gdzie obowiązuje ścisła izolacja chorych. Wśród nich jest wiele osób starszych, wykluczonych cyfrowo, które łakną kontaktu z rodziną – powiedział dowódca WOT gen. dyw. Wiesław Kukuła.

20170521_ro0029nowe_670

– Po stronie terytorialsów leżało również techniczne przygotowanie całego przedsięwzięcia w ten sposób, aby cała akcja została sprawnie zorganizowana i przeprowadzona z uwzględnieniem panujących obostrzeń epidemiologicznych, zachowując w najwyższym stopni bezpieczeństwo wszystkich osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie – podkreślił Szalbierz.

Źródło: WOT

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze