Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Żołnierz został zatrzymany na kradzieży paliwa! Zawieszono go w służbie

AR 8:50 17 listopada 2020
Mężczyzna został zatrzymany na kradzieży paliwa!pixabay.com
Żołnierze Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej 9 listopada, w wyniku prowadzonych czynności operacyjno-procesowych dotyczących przywłaszczania oleju napędowego pochodzącego z zasobów MON, dokonali zatrzymania pracownika jednostki wojskowej z Garnizonu Zegrze.
W wyniku przeprowadzonych przeszukań zabezpieczono ponad 800 litrów oleju napędowego oraz urządzenie elektroniczne służące do nieuprawnionej ingerencji w pomiar drogomierza użytkowanego przez niego pojazdu służbowego.
 
Ustalono, że zatrzymany pracownik od lipca do października br. dokonywał kradzieży paliwa ON z wojskowego pojazdu mechanicznego, wpisując fałszywe przejechane trasy i kilometry w rozkazach wyjazdu, a następnie zmieniając wskazania drogomierza pojazdu do stanu tożsamego z rozkazem wyjazdu. Uzyskane w ten sposób paliwo mężczyzna ściągał z baku pojazdu.
 
Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymanemu przedstawiono zarzuty popełnienia czynu zabronionego określonego w art. 284 § 2 kk w zb. z art. 306a § 1 kk w zw. z art. 12 § 1 kk.
 
Podejrzanego zawieszono w obowiązkach służbowych oraz objęto dozorem Policji.

Źródło: Wojsko Polskie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze