Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zobacz wspólny film Orbana i Morawieckiego! JEST MOC!

sm 12:43 13 marca 2019
Premierzy Węgier i Polski - Viktor Orban i Mateusz Morawiecki - we wspólnym nagraniu wideo przed węgierskim świętem narodowym 15 marca mówią o przyjaźni polsko-węgierskiej i wspólnej walce dwóch krajów o wolność. Nagranie ukazało się w środę na stronie Orbana na Facebooku.

Na nagraniu Morawiecki podkreślił, stojąc u boku węgierskiego premiera na tle flag Polski i Węgier, że "przyjaźń polsko-węgierska trwa przez wieki, przez wieki razem broniliśmy wolności, broniliśmy cywilizacji chrześcijańskiej".

Zwracając uwagę, że podczas świąt węgierskich powiewa wiele polskich flag, premier Morawiecki powiedział: "Widać, jak ta przyjaźń skierowana jest coraz bardziej ku przyszłości, jak narody węgierski i polski razem mogą silniej, lepiej dbać o swoją wolność dzisiaj, o dobrobyt, zasobność, o dobro całej Europy".

"Cieszymy się, że mamy w Węgrach takich dobrych, wypróbowanych przyjaciół. Przyszłość jest dzięki temu lepsza dla Węgier i dla Polski" - oświadczył. Premier mówił po polsku.

Orban natomiast przypomniał, że 15 marca, w rocznicę wybuchu rewolucji 1848 r., Węgry wspominają bohaterów, "którzy, gdy było trzeba, wszystko, nawet własne życie oddawali za węgierską wolność".

"Tę walkę o wolność zawsze prowadziliśmy razem z Polakami" - podkreślił. "Już w XIX w. kilkuset Polaków walczyło u naszego boku, teraz też przyjeżdżają na nasze święto, na to wspólne węgiersko-polskie święto i mamy ten zaszczyt, że przyjedzie także pan premier Mateusz Morawiecki, by w Budapeszcie własnymi słowami pozdrowić zebranych" - powiedział Orban, apelując do Węgrów o przybycie na uroczystości i wspólne świętowanie.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze