Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

ZOBACZ, list premiera do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" Europy Zachodniej

AS 20:30 20 września 2019
Telewizja Republika
Premier Mateusz Morawiecki napisał w liście do uczestników V Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" Europy Zachodniej, że współpraca z Polonią jest priorytetem polskiego rządu. "Zależy nam na wzmacnianiu pozycji polskiej społeczności za granicą" - podkreślił szef rządu.

Trzydniowe spotkanie rozpoczęło się w miejscowości La Ferté-sous-Jouarre we Francji. Premier zapewnił w liście, że polski rząd tworzy warunki, aby umożliwić powroty Polaków z krajów Europy do ojczyzny. Podkreślił przy tym, że praca i działania przedstawicieli Polonii za granicą są najlepszą wizytówką Polski.

"Jesteśmy dumni, że wielu Polaków osiągnęło wysoką pozycję i często pełni rolę pomostu między Polską i krajem przebywania" - napisał Mateusz Morawiecki. Przypomniał też, że trudny okres zależności od ZSRR, a w szczególności w czasie stanu wojennego, Polacy przetrwali między innymi dzięki pomocy zza granicy, przekazywanej przez Polonię.

"Nie zapominamy o wsparciu udzielonym ruchowi Solidarność i jesteśmy za to bardzo wdzięczni" - dodał szef rządu. Premier podziękował uczestnikom zjazdu za "zaangażowanie i codzienny trud na rzecz umacniania więzi z Polską, podtrzymywanie polskości i niesienie w przyszłość ducha solidarności".

V Zjazd Klubów "Gazety Polskiej" Europy Zachodniej potrwa do niedzieli.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze