Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zobacz jak europejskie „elity” wtłaczają w umysły zwykłych ludzi mity na temat uchodźców

pmb 22:00 28 czerwca 2018
Fot. Telewizja Republika
– Najbardziej fałszywym mitem na temat uchodźców w Europie? Zawołanie: „jeżeli ich nie przyjmiecie będziecie mieli krew na rękach”. To jest psychologiczny terroryzm – powiedział Kazimierz Gajowy, który od kilkudziesięciu lat pomaga uchodźcom w Libanie. Abuna Kazimierz Gajowy jest prezesem Fundacji Fenicja im. św. Charbela. Był on gościem red. Ewy Stankiewicz w programie „Otwartym Tekstem” w Telewizji Republika.

Co powiedziała osoba, która od kilkudziesięciu lat pomaga uchodźcom w Libanie?

Najbardziej fałszywym mitem na temat uchodźców w Europie? Zawołanie: „jeżeli ich nie przyjmiecie będziecie mieli krew na rękach”. To jest psychologiczny terroryzm. Ja go czytałem i słyszałem w Polsce z niektórych kręgów. „Oni umrą, jeżeli wy ich nie przyjmiecie to będziecie mieli wyrzuty sumienia do końca życia” - to jest najbardziej fałszywe podejście, ponieważ mówią to ludzie, którzy być może przekazują te słowa z serca.

– Być może są o tym przekonani. Etykietkę, którą bym przykleił to ignorancja. A obok ignorancji naiwność, która często wynika z tej ignorancji. Mówiąc o ignorancji mam tu na myśli niewiedzę. Brak poznania tego co tam się tak naprawdę dzieje.

36308671_1708217855951885_605818958305558528_n_670

– To co się dzieje od tych siedmiu lat (mam tu na myśli zwłaszcza Syrię) nie może się dziać samo z siebie. To jest tak dobrze zorganizowane, tak dobrze wymuszane… Dlaczego i kto to robi? Tego jak zwykle dowiemy się po naszej śmierci.

– Druga sprawa. Ci uchodźcy są naprawdę uchodźcami... Do momentu, kiedy docierają do chociażby Libanu. Tam ich żyje ponad milion. Oni tam dostają taką pomoc, jaką należy dać uchodźcom.

Oszukuje się często przez propagandę, że sposobem na rozwiązanie sytuacji uchodźców jest przyjęcie ich w krajach Europy. W Niemczech, we Francji, we Włoszech… Znam przypadki, że Ci ludzie, którzy trafili do Europy wracają do ziem ojczystych. Dla nich to jest krzywda. Ci ludzie mieli swoją ziemię, mieli dom, mieli rodzinę. Raptem zderzają się z sytuacją całkowicie dla nich niewyobrażalną. To jest krzywda psychologiczna.Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze