Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

ZOBACZ jak Australia przywitała nowy rok! Część świata już w 2019

AS 18:27 31 grudnia 2018
flickr
Część mieszkańców kuli ziemskiej powitała już nowy, 2019 roku. Świętowanie trwa już w Australii, na wyspach Pacyfiku czy w Japonii. Nowy Rok najpóźniej powitają mieszkańcy Samoa.

W Polsce było dopiero południe, gdy mieszkańcy największego miasta Nowej Zelandii, Auckland rozpoczęli Nowy Rok. W centrum miasta można było zobaczyć pokaz sztucznych ogni, a najwyższa na półkuli południowej wieża Sky Tower oraz most przez największą zatokę zostały oświetlone kolorami.

Godzinę przed Nową Zelandią Nowy Rok powitali mieszkańcy Wyspy Bożego Narodzenia i Kiribati. Dwie godziny po Nowej Zelandii świętowanie rozpoczęła wschodnia Australia, a o 16.00 polskiego czasu w nowy rok weszli Japończycy.

Przed Polską świętować będą jeszcze m.in. Indie, Iran, Rosja i Grecja, a o północy polskiego czasu rok 2019 rozpocznie się także w większości krajów europejskich - w Niemczech, Francji czy Włoszech. O 6.00 nad ranem świętować będą wschodnie stany Stanów Zjednoczonych, w tym miasta Waszyngton i Nowy Jork.

Mieszkańcy Los Angeles wejdą w 2019 roku o 9.00 czasu polskiego, a najpóźniej, bo w południe, datę w kalendarzu zmienią wyspy na Pacyfiku leżące po tej samej stronie linii zmiany daty, patrząc na zachód. Chodzi o Samoa Amerykańskie.

O 13.00 polskiego czasu rok zmieni się też na dwóch niezamieszkałych wyspach na Pacyfiku - Howland i Baker.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze