Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Znów grillowanie Polski? Zobacz, co tym razem wymyśliła KE!

JJ 17:16 18 lutego 2020
Pixabay, CC0
Radio RMF FM podaje, że na agendę unijną powraca kwestia praworządności. Komisja Europejska ma wszcząć przeciwko Polsce nową procedurę w sprawie naruszenia prawa. Unijni komisarze mają także przedstawić nowy mechanizm corocznej kontroli praworządności we wszystkich krajach Wspólnoty.

Mechanizm ten jest pomysłem unijnego komisarza Didiera Reyndersa, który już wcześniej groził Polsce i Węgrom bardziej szczegółowym kontrolom.

– Trzeba w tej sprawie współpracować z państwami członkowskimi, dlatego Komisja Europejska chce przedstawić swoje zamiary w tej sprawie – powiedział unijny dyplomata w rozmowie z RMF FM.

Jak wskazała rozgłośnia, Chorwacja, która w tym półroczu przewodniczy UE, nie zorganizowała jeszcze żadnego wysłuchania na temat praworządności w Polsce czy na Węgrzech. Jak wynika ze źródeł RMF FM, nieoficjalnie mówi się, że w marcu taka debata może się odbyć.

Są jednak także kolejne informacje. Rozgłośnia podaje, że w środę 26 lutego, dzień po przedstawieniu nowego mechanizmu kontroli praworządności, Komisja ma uruchomić wobec Polski procedurę o naruszenie unijnego prawa. Chodzi o ustawę dyscyplinującą sędziów. Procedura może zakończyć się pozwem do TSUE.

 

 

Źródło: rmf24

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze