Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Znika barykada na Instytutowej w Kijowie

apu 14:28 4 sierpnia 2014
twitter/@EuromaidanPR
Władze Kijowa podjęły decyzję o zdemontowaniu barykady na ul. Instytutowej – świadka najkrwawszych wydarzeń na Majdanie.

Ulica Instytutowa jest drogą dojazdową do siedzib rządu oraz administracji prezydenta. To pod umieszczoną tam barykadą rozegrały się jedne z najkrawszych scen rewolucji, której celem było obalenie reżimu Wiktora Janukowycza. W drugiej połowie lutego, gdy Janukowycz wydał rozkaz krwawego rozprawienia się z demonstrantami, snajperzy - najprawdopodobniej z rosyjskiego specnazu - zabili pod nią kilkanaście osób.

Władze Kijowa od kilku miesięcy starają się uprzątnąć główny plac miasta i prowadzące do niego ulice. Na Majdanie Niepodległości wciąż stoi jeszcze miasteczko namiotowe. Pod koniec maja ratusz wystosowały apel do mieszkających tam ludzi, by zwolnili Majdan i sąsiednie budynki. Po gwałtownym proteście mieszkańców miasteczka namiotowego mer miasta i jeden z liderów rewolucji Witalij Kliczko obiecał, że zostawi je w spokoju i pozwoli ludziom samemu zdecydować, kiedy się rozejdą.

Źródło: WWW.TELEWIZJAREPUBLIKA.PL, PAP, twitter

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze