Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zniesienie zmiany czasu coraz bliżej? KE bardzo interesuje się popularną ankietą

PR 19:45 9 sierpnia 2018
pixabay
Rzecznik Komisji Eyropejskiej Enrico Brivio powiedział przekazał w rozmowie z Polskim Radiem, że już milion kilkaset tysięcy Europejczyków wzięło udział w konsultacjach dotyczących zmiany czasu. Potrwają one jeszcze tydzień, do 16 sierpnia. KE bardzo interesuje się przeprowadzaną ankietą.

 

Zwykle w konsultacjach na różne tematy bierze udział kilkaset tysięcy osób. Ale na pytanie, czy należy zrezygnować z przestawiania zegarków dwa razy w roku, odpowiedziała już dużo bardziej liczna grupa Europejczyków.

Komisja przypuszcza, że do zakończenia konsultacji, w ankiecie wezmą udział nawet 2 miliony osób.

- Oczywiście te konsultacje wzbudziły bardzo duże zainteresowanie. Komisja Europejska weźmie pod uwagę ich wyniki, skonsultuje się z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim. Przeanalizuje też opinie naukowe dotyczące konsekwencji związanych ze zmianą czasu - powiedział Polskiemu Radiu rzecznik Komisji.

Kraje północy Europy oraz Europy Środkowo-Wschodniej, wykazują największe zainteresowanie tematem. Na zniesienie zmiany czasu naciska także Parlament Europejski.

Deputowani zaapelowali niedawno do Komisji, by rozważyła zmianę unijnej dyrektywy w tej sprawie. Przepisy z 2001 roku określają datę wprowadzenia czasu letniego we wszystkich unijnych krajach i datę przejścia na czas zimowy.

Deputowani, którzy poparli rezolucję w sprawie likwidacji zmiany czasu, argumentowali, że przestawianie zegarków odbija się negatywnie na zdrowiu obywateli, rośnie wtedy liczba wypadków drogowych, a pracownicy są mniej wydajni.

Każdy kto chce wziąć udział w konsultacjach może wejść na stronę Komisji Europejskiej i wypełnić ankietę na https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/2018-summertime-arrangements  

 

Źródło: IAR, Polskie Radio, ec.europa.eu

Wczytuję ocenę...


"JAOK", KSENIA KODYMOWSKA - DZIAŁO SIĘ NA KONGRESIE KOBIET. WALCZĄ NAWET O KROWY, KONIE I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze