Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Znamy treść umowy, którą podpiszą prezydenci Polski i USA

PR 10:16 12 czerwca 2019
Telewizja Republika
- Obecność amerykańskich wojsk w Polsce będzie miała charakter hybrydowy, nie będzie to klasyczna stała baza, jak Ramstein w Niemczech - zapowiedział prezydencki minister Andrzej Dera w Polsat News. Prezydenci Polski i USA podczas dzisiejszego spotkania mają podpisać porozumienie w tej sprawie.

 

Andrzej Dera w wywiadzie dla Polsat News powiedział, że o szczegółach umowy, będą mówili dziś po jej podpisaniu prezydenci Duda i Trumpnie.

 

- W porozumieniu na pewno będą inwestycje infrastrukturalne i zwiększenie liczby wojsk amerykańskich w Polsce - zapewnił polityk.

Dera wskazał, że umowa nie dotyczy powstania stałej bazy wojskowej jaka istnieje np. w Niemczech, jednak będzie to "bardziej nowoczesna hybryda rozwiązań obecności amerykańskiej w Polsce". Dera wskazał, dlaczego tak ważna jest obecność wojsk amerykańskich w naszym kraju.

- Jeżeli będziemy zagrożeni i nie będziemy umieli się obronić, to cały rozwój gospodarczy, całe nasze osiągnięcia są wtedy nic nie warte - mówił prezydencki minister.

W historii były takie sytuacje, że państwa bogaciły się, wzrastały ekonomiczne, potem dochodziło do wojny i nic z tego nie zostało, dlatego nie wolno do tego dopuścić i stąd działania rządu działania pana prezydenta - zapewnił.

 

Czytaj także:

UWAGA! Studio specjalne w TV Republika - wizyta prezydenta RP w Białym Domu! [15:20]

 

Źródło: Polsat News

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze