Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Znamy skład komisji ds. służb specjalnych. ZOBACZ, kto został przewodniczącym

A.N 7:28 20 listopada 2019
Wikimedia Commons
Wojciech Andzel został wybrany szefem komisji ds. służb specjalnych. Poza nim zasiądą w niej Michał Jach, Jarosław Krajewski i Marek Opioła z PiS oraz Adam Szłapka (KO), Maciej Gdula (Lewica) i Marek Biernacki (PSL-Kukiz'15).

Taka decyzja komisji oznacza, że w nowej kadencji rozpoczyna ona pracę w takim samym składzie prezydium, jak na zakończenie poprzedniej.

Za wyborem siedmioosobowego składu głosowało 439 posłów, przeciw było 11, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Partia rządząca, która posiada w Sejmie większość  chce utrzymać również w tej kadencji swoje stałe przewodnictwo w komisji ds. służb specjalnych. Wcześniej zwyczajowo było ono rotacyjne – co sześć miesięcy zmieniał się przewodniczący i wiceprzewodniczący - na przemian ze strony rządzącej i ugrupowań opozycyjnych. 

Przed głosowaniem Krzysztof Bosak z Konfederacji domagał się rozszerzenia składu komisji, by znalazło się w niej również miejsce dla przedstawiciela jego klubu. Prowadząca obrady marszałek Sejmu Elżbieta Witek wyjaśniła, że nie ma w tej sprawie żadnej inicjatywy, a posłów obowiązuje przyjęty regulamin, dlatego przeszła do głosowania. 

Po zakończeniu bloku głosowań zaplanowano pierwsze posiedzenie komisji, na którym zostanie wybrane jej prezydium. 

W poprzedniej kadencji w komisji ds. służb specjalnych obok Andzela, Opioły, Krajewskiego, Jacha, Szłapki i Biernackiego zasiadał Paweł Kukiz.

Źródło: MEDIA

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze