Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Znamy skład grupy polskich szczypiornistów w ME 2020! Szykują się prawdziwe emocje

am 13:13 29 czerwca 2019
Twitter/ @handballpolska
Szwecja, Słowenia i Szwajcaria będą rywalami polskiej reprezentacji piłkarzy ręcznych w grupie F podczas mistrzostw Europy 2020. Imprezę zorganizują trzy kraje - oprócz Szwecji równiez Austria i Norwegia.

Biało-czerwoni byli w ostatnim koszyku, co oznaczało, że unikną innych drużyn z tego grona - Serbii, Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Rosji oraz Holandii.

Z trzeciego mogli trafić m.in. na silną Islandią, ale los okazał się nieco łaskawszy i rywalem będzie Szwajcaria. Z drugiego trafili na Słowenię, a z pierwszego - teoretycznie najsilniejszego - na Szwecję, choć mogli m.in. na uznawane za potęgi Danię, Chorwację czy Francję.

Swoje mecze biało-czerwoni będą grać w Goeteborgu.

Zdecydowanie najmocniejsza wydaje się grupa E - z aktualnym mistrzem olimpijskim i świata Danią, Węgrami, Islandią oraz Rosją.

Polacy uzyskali awans do styczniowego turnieju, choć w eliminacjach nie zachwycili. W sumie zdobyli zaledwie pięć punktów w sześciu meczach. M.in. przegrali oba spotkania z Niemcami, ponadto na wyjazdach sensacyjnie ulegli Izraelowi i zremisowali z Kosowem dzięki bramce w ostatniej sekundzie.Organizatorami turnieju finałowego ME (9-26 stycznia 2020) będą po raz pierwszy trzy kraje: Austria, Norwegia oraz Szwecja. Decydujące o medalach mecze odbędą się w Sztokholmie.

W ostatniej fazie eliminacji uczestniczyły 32 zespoły podzielone na osiem grup. Awans zapewniły sobie po dwie najlepsze drużyny z każdej z nich, a także cztery z trzecich miejsc z najlepszym bilansem. Oprócz trzech współgospodarzy zagwarantowany udział w 24-drużynowym turnieju miała broniąca tytułu Hiszpania.

Skład grup ME 2020 w piłce ręcznej mężczyzn:

Grupa A: Chorwacja, Białoruś, Czarnogóra, Serbia
Grupa B: Czechy, Macedonia Północna, Austria, Ukraina
Grupa C: Hiszpania, Niemcy, Łotwa, Holandia
Grupa D: Francja, Norwegia, Portugalia, Bośnia i Hercegowina
Grupa E: Dania, Węgry, Islandia, Rosja 
Grupa F: Szwecja, Słowenia, Szwajcaria, Polska 

Źródło: IAR, Twitter

Wczytuję ocenę...


PŁOMIENNE PRZEMÓWIENIE JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO - 10 LISTOPAD 2019
Wczytuję komentarze...
Najnowsze