Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Znamy skład Austriaków na mistrzostwach w Planicy. Stefan Kraft poleci do Słowenii

AR 18:48 9 grudnia 2020
Kraft jako jedyny z grona ozdrowieńców, nie skakał ani razu po wykryciu zakażeniaskijumps
Austriacy na mistrzostwach świata w Planicy pojawią się w najmocniejszym składzie W sześcioosobowej drużynie znalazł się też Stefan Kraft, którego wyjazd do ostatnich godzin stał pod znakiem zapytania.

Koronawirus nie daje za wygraną również w sferze sportu. Odkąd Austriacy wyjechali z Wisły, a już ponad połowa kadry była zakażona. Do Ruki pojechał rezerwowy skład, do Niżnego Tagiłu mocniejszy. I tam wypadł obecny lider kadry, Daniel Huber.

Z dnia na dzień napływały jednak pozytywne informacje. Czterej zakażeni po konkursach w Wiśle otrzymali negatywne wyniki testów. Ale wciąż były obawy, czy Austriacy zaryzykują i wyślą do Planicy Krafta. On, jako jedyny z grona ozdrowieńców, nie skakał ani razu po wykryciu zakażenia. Mimo tego trenerzy zdecydowali się zabrać do Słowenii rekordzistę świata (253,5 metra w 2017 roku w Vikersund).

W drużynie znaleźli się też Aschenwald, Hayboeck, Schlierenzauer oraz dwóch zawodników z szansami na debiut w tak prestiżowej imprezie, czyli Clemens Leitner i Timon-Pascal Kahofer. Choć to wynik pandemii, w Planicy zabraknie trzech najwyżej klasyfikowanych Austriaków w Pucharze Świata, czyli Daniela Hubera, Markusa Schiffnera i Thomasa Lacknera.

Skład reprezentacji Austrii na mistrzostwa świata w lotach w Planicy:

Philipp Aschenwald, Michael Hayboeck, Clemens Leitner, Timon-Pascal Kahofer, Stefan Kraft, Gregor Schlierenzauer.

klasyfikacjageneralnaskokinarciarskie_670

Źródło: tvp sport

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze