Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Znamy "polską" grupę na Euro 2016

kg 19:23 12 grudnia 2015
FACEBOOK.COM/LACZYNASPILKA
W Paryżu odbyło się losowanie grup finałowych przyszłorocznych Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Polska trafiła do grupy C i zmierzy się z Niemcami, Ukrainą oraz Irlandią Północną.

Reprezentacja Polski swój pierwszy mecz rozegra 12 czerwca o g. 18:00 w Nicei z Irlandią Północną. Cztery dni później o g. 21:00 "biało-czerwoni" zmierzą się w na Stade de France z Niemcami. W ostatnim meczu grupowym Polacy zagrają 21 czerwca o g. 18:00 z Ukrainą na Stade Velodromez w Marsylii.

Warto pamiętać, że na 23 marca w Poznaniu zaplanowano towarzyskie spotkanie z Irlandią Północną. W sytuacji, w której oba zespoły zmierzą się ze sobą we Francji, prawdopodobna wydaje się zmiana sparingpartnera. O tym zdecydują jednak obie federacje.

Ceremonia rozpoczęła się od charakterystycznego kankana. Uroczystość poprowadzili Bixente Lizarazu i Ruud Gullit. Na scenie pojawili się m.in. David Trezeguet czy Antonin Panenka. Zabrakło jednak prezesa UEFA Michela Platiniego, który został wcześniej zawieszony na trzy miesiące.

Na ceremonii losowania obecny był m.in. prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, sekretarz generalny związku Maciej Sawicki, dyrektor kadry Tomasz Iwan oraz selekcjoner Adam Nawałka.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca i potrwa do 10 lipca, gdzie w podparyskim Saint-Denis zostanie rozegrany finał. Sam turniej odbędzie się na dziesięciu stadionach. Do 1/8 finału finału awansują drużyny, które zajmą pierwsze i drugie pozycje w swoich grupach, a także cztery najlepsze z trzecich miejsc. Zwycięzca "polskiej" grupy w drugiej rundzie zagra z trzecią drużyną z grupy A, B lub F. Druga drużyna zagra z drugą drużyną z grupy A. Euro 2016 to bowiem pierwszy turniej w historii, w którym biorą udział aż 24 zespoły.

Grupy Euro 2016:

grupa A: Francja, Rumunia, Albania, Szwajcaria

grupa B: Anglia, Rosja, Walia, Słowacja

grupa C: Niemcy, Ukraina, Polska, Irlandia Północna

grupa D: Hiszpania, Czechy, Turcja, Chorwacja

grupa E: Belgia, Włochy, Irlandia, Szwecja

grupa F: Portugalia, Islandia, Austria, Węgry

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze