Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Znaczna część Włoch wyjdzie z czerwonej strefy epidemicznej. Rząd nie wyklucza dalszej liberalizacji obostrzeń.

ajg 19:27 5 kwietnia 2021
Ulica w NeapoluPAP/EPA/CESARE ABBATE
40 procent mieszkańców Włoch wyjdzie we wtorek z twardego lockdownu czerwonej strefy, wprowadzonej w całym kraju na czas Wielkanocy. Zostanie ona utrzymana w 9 regionach, w tym w Lombardii, Piemoncie, Emilii-Romanii, Toskanii i Kalabrii.

Po Wielkanocy w 11 regionach obowiązywać będzie strefa pomarańczowa, umożliwiająca swobodne wychodzenie z domu. To między innymi Lacjum, Abruzja, Liguria, Sycylia, Sardynia i Wenecja Euganejska.

Podział kraju tylko na pomarańczowe i czerwone strefy może obowiązywać nawet do końca kwietnia. Rząd nie wyklucza zarazem pewnych liberalizacji, jeśli sytuacja epidemiczna się poprawi.

Covid-19 we Włoszech w liczbach

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 296 zgonach na Covid-19 i 10 680 następnych zakażeniach, potwierdzonych w ciągu ostatniej doby. Wykonano 102 tys. testów na obecność koronawirusa, czyli znacznie mniej niż w poprzednich dniach.

Do tej pory wykryto w kraju ponad 3,6 miliona przypadków infekcji. Liczba wyleczonych zbliża się do 3 milionów. Obecnie zakażonych jest około 570 tysięcy osób. Bilans zmarłych prowadzony od końca lutego zeszłego roku wzrósł do 111 326.

Zaszczepiono ponad 11,1 miliona osób, z których 3,4 mln otrzymało już dwie dawki.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze