Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zmiany w strategicznej spółce. Wojciech Jasiński stanie na czele Orlenu?

dmc 22:35 3 grudnia 2015
Wojciech Jasiński FACEBOOK.COM/JASINSKI48
Poseł PiS i były minister skarbu państwa Wojciech Jasiński do końca tego roku ma objąć fotel prezesa PKN Orlen – podaje portal tvn24.pl.

Według informacji serwisu dotychczasowy prezes spółki Jacek Krawiec, który kieruje koncernem od 2008 roku, ma zostać odwołany w najbliższych tygodniach. Decyzja w tej sprawie miała zapaść w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.

W obecnej kadencji Sejmu Wojciech Jasiński pełni funkcję przewodniczącego Komisji Gospodarki. W latach 2006-2007 był ministrem skarbu państwa w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego oraz posłem na Sejm RP IV, V, VI i VII kadencji. Z wykształcenia jest prawnikiem, w 1972 roku ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Grupa PKN Orlen jest dominującym producentem i dystrybutorem produktów naftowych i petrochemicznych w Polsce. Zajmuje się przerobem ropy naftowej na takie produkty jak: benzyny bezołowiowe, olej napędowy, olej opałowy, paliwo lotnicze, tworzywa sztuczne i wyroby petrochemiczne. Firma posiada też największą w Europie Centralnej sieć stacji paliw zlokalizowanych w Polsce, Niemczech, Czechach i na Litwie.

Źródło: tvn24bis.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze