Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zmiany w rządzie Theresy May. Stephen Barclay nowym ministrem ds. Brexitu

am 14:03 17 listopada 2018
W rządzie Theresy May powołano nowego ministra ds. Brexitu. To dotychczasowy wiceminister zdrowia Stephen Barclay. Na jego barkach spoczywać będzie przygotowanie kraju do opuszczenia Wspólnoty.

Sprawa Brexitu nadal jest tematem numer jeden w Wielkiej Brytanii. Każdej ze stron zależy na zawarciu jak najkorzystniejszej umowy dla obu z nich. W Partii Konserwatywnej osią sporu okazała się umowa, do której negocjacje wciąż trwają. Siedmiu jej członków, w tym dwóch ministrów, zrezygnowało ze swoich stanowisk. Nowym ministrem ds. Brexitu został dotychczasowy wicemnister zdrowia Stephen Barclay.

– Jesteśmy bardzo zainteresowani osiągnięciem ambitnej umowy o wolnym handlu z Unią Europejską zarówno w zakresie towarów, jak i usług. Jest to ważne zarówno dla Wielkiej Brytanii, jak i Unii Europejskiej – powiedział Stephen Barclay.

Gabinet Theresy May nie ma obecnie samodzielnej większości głosów i Izbie Gmin. Czołowi politycy Unii Europejskiej wskazują, że nawet jeśli rząd Wielkiej Brytanii odrzuci porozumienie ws. Brexitu w obecnym kształcie, kraje UE nie będą skore do wprowadzenia zmian w umowie.

– Ta umowa jest dobra dla obu stron, powstrzymuje twardy Brexit. Nikt nie został oszukany. Pomoże nam ona w Europie, ale pomoże jeszcze bardziej Wielkiej Brytanii. Twardy Brexit zaszkodziłby znacznie Zjednoczonemu Królestwu. Mam szczerą nadzieję, że w brytyjskim parlamencie pojawi się wsparcie, które będzie podstawą uporządkowanego opuszczenia Unii Europejskiej przez ten kraj – powiedział kanclerz Austrii Sebastian Kurz.

25 listopada odbędzie się nadzwyczajny szczyt 27 państw członkowskich dotyczący porozumienia ws. Brexitu. Według zapowiedzi ma się on odbyć nawet jeżeli upadnie ono w Londynie.

Źródło: radiomaryja.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze