Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zmiany w prawach kobiet w Arabii Saudyjskiej

PR 10:09 30 października 2017
pixabay
W niedzielę zapowiedziano w Arabii Saudyjskiej, że od przyszłego roku, zniesiony zostanie zakaz oglądania przez kobiety zawodów sportowych. Władze odpowiedzialne za kulturę fizyczną zaznaczyły jednak, że kobiety będą mogły kibicować jedynie na trzech wyznaczonych obiektach.

W opublikowanym komunikacie podano miejsca, w których kobiety będą mogły oglądać sportowe widowiska. Będzie to stadion w Rijadzie czyli w stolicy kraju, na zachodzie na stadionie w Dżuddzie oraz na wschodzie w portowym mieścia Ad-Damman.

Pierwszy raz kobiety z Arabii Saudyjskiej mogły wejść na teren stadiony podczas obchodów 89 rocznicy założenia państwa.

Prawo wobec kobiet jest w Arabii niezwykle rygorystyczne, dopiero niedawno pozwolono tam obywatelkom kraju prowadzić samochód- był to ostatni kraj na świecie który tego zakazywał. Kobiety zobowiązane są jednak cały czas do nie mogą podróżować bez towarzystwa mężczyzny ani wychodzić z domy bez zasłaniania ciała i twarzy- prócz oczu. By mogła wyjść za mąż, musi uzyskać zgodę od opiekującego się nią mężczyzny. Jego zgoda potrzebna jest również na paszport, rozpoczęcie studiów czy nawet niektóre operacje.

 Rozpoczęcie łagodzenia surowego prawa wobec kobiet rozpoczęło się w maju tego roku.

Źródło: polsatnwes

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - R. GROMADZKI - W. GADOWSKI - "UCIECZKA OD WOLNOŚCI"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze