Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zmiany w opłatach za autostradę. Od poniedziałku wzrost cen za A2

AR 18:29 12 lutego 2021
Skąd wynika ta zmiana?pexels.com/@Meru Bi
Spółka Autostrada Wielkopolska przekazała, że od 15 lutego, od godz. 6 rano stawka za przejazd każdym z trzech 50-kilometrowych odcinków autostrady pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem

Dla kierujących motocyklami i autami osobowymi będzie wynosić 23 zł, czyli o 1 zł więcej niż obecnie. 

O złotówkę, do 34 zł wzrośnie cena za przejazd dla kierujących pojazdami o dwóch osiach z przyczepami oraz o dwóch osiach z przynajmniej jedną wyposażoną w bliźniacze koła.

Z 50 do 52 zł wzrośnie opłata dla kierowców pojazdów samochodowych o trzech osiach oraz pojazdów samochodowych o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami), 

Z kolei z 77 do 80 zł wzrośnie stawka dla pojazdów o więcej, niż trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami. Koszt przejazdu pojazdów ponadnormatywnych wzrośnie z obecnych 220 zł do 230 zł. Wszystkie stawki zawierają w sobie doliczony podatek VAT.

Skąd wynika ta zmiana?

- Zmiana stawek jest podyktowana rosnącymi kosztami utrzymania autostrady oraz wzrostem inflacji - poinformowała rzecznik prasowy spółki Autostrada Wielkopolska. Zaznaczono, że na poziom cen wpływają też koszty obsługi kredytów oraz realizacja wieloletniego planu inwestycyjnego.

Autostrada Wielkopolska finalizuje rozbudowę autostradowej obwodnicy Poznania.
 
- Do inwestycji złotówki nie dołożyli podatnicy ani budżet państwa. Cały projekt jest finansowany ze środków własnych koncesjonariusza, a jego koszt netto to 202 mln zł - podkreśliła. 

- Zadbano także o nowoczesne, inteligentne oświetlenie rozbudowanej obwodnicy. Zainstalowano 1,3 tys. opraw oświetleniowych wykonanych w technologii LED - oświadczyła.

 

Źródło: polsat news

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze