Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zmarła Anna Wasilewska. Posłanka KO miała 63 lata

mm 6:53 7 kwietnia 2021
Anna Wasilewska po raz pierwszy dostała się do Sejmu z listy PO w 2015 roku, cztery lata z listy Koalicji ObywatelskiejFot. PAP/Tomasz Waszczuk
Zmarła posłanka Koalicji Obywatelskiej Anna Wasilewska. Miała 63 lata. Związana z Olsztynem Anna Wasilewska w Sejmie zasiadała drugą kadencję; zajmowała się m.in. sprawami edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego.

O śmierci swej partyjnej koleżanki poinformował szef Platformy. „Wielka strata... Odeszła od nas Ania Wasilewska - samorządowiec, posłanka, niezwykle pracowita i skromna osoba. Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować...Do zobaczenia...” – napisał Budka.

Słowa pożegnania zamieścili też w mediach społecznościowych inni politycy KO.

Anna Wasilewska urodziła się w 1958 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim (woj. świętokrzyskie). Ukończyła studia z zakresu technologii żywności na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, a także studium z zakresu pedagogiki specjalnej w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie.

W latach 2007-2008 pełniła urząd wiceprezydenta Olsztyna, następnie w latach 2010-2015 zasiadała w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego. W 2015 roku po raz pierwszy dostała się do Sejmu z listy PO, a cztery lata później z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z listy Koalicji Obywatelskiej.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze