Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Zło wobec Żydów, Romów, osób LGBT…” Według Nancy Pelosi i jej relacji z Auschwitz, wśród ofiar nie było Polaków

K.B. 12:52 23 stycznia 2020
fot. Kancelaria Sejmu / Łukasz Błasikiewicz
Przewodnicząca Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych z ramienia Partii Demokratycznej Nancy Pelosi przyjechała we wtorek do Polski. Odwiedziła także obóz Auschwitz I oraz Auschwitz II-Birkenau. Na jej oficjalnej stronie opublikowano relację z wizyty.

Amerykańska polityk, przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi odwiedziła we wtorek Polskę. Jednym z głównych punktów jej wizyty było odwiedzenie obozu Auschwitz-Birkenau, gdzie oddała hołd ofiarom i złożyła wieniec przed Ścianą Straceń. Towarzyszyli jej marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Na oficjalnej stronie amerykańskiej demokratki pojawiła się relacja z wizyty w obozie zagłady. Wymienia w nim m.in. ofiary niemieckiego obozu koncentracyjnego… i nie wspomina o Polakach.

– Nasza delegacja była głęboko poruszona wizytą w Auschwitz-Birkenau. Przybyliśmy, aby upamiętnić 75 lat od momentu jego wyzwolenia i potwierdzić nasze zaangażowanie w zagwarantowaniu tego, że okropności Holokaustu nigdy się nie powtórzą – czytamy na oficjalnej stronie Nancy Pelosi.

"Skala zła popełnionego na Żydach, Romach, osobach LGBTQ, osobach niepełnosprawnych i innych jest wprost nie do zrozumienia"

– czytamy.


– Siedemdziesiąt pięć lat po wyzwoleniu obozu Auschwitz-Birkenau podtrzymujemy nasze zobowiązanie do głośnego opowiedzenia się przeciwko antysemityzmowi i dyskryminacji, gdziekolwiek i kiedykolwiek się one pojawią. Nigdy więcej – czytamy w końcowym akapicie relacji.

– Chcę zapytać @SpeakerPelosi: Dlaczego na waszej stronie nie ma słowa o tym, że ofiarami Auschwitz byli także Polacy? Polacy byli drugą najliczniejszą grupą ofiar – zapytał dziennikarz „Gazety Polskiej” Wojciech Mucha, który jako pierwszy zwrócił uwagę na relację amerykańskiej polityk.

Źródło: Twitter, tysol.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze