Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zło dobrem zwyciężaj! Ks. Bogdan Bartołd o ewangelizacji młodych

AR 18:57 13 listopada 2020
Zło dobrem zwyciężaj! Ks. Bogdan Bartołd o ewangelizacji młodychpixabay.com
- Jeśli młodzi ludzie chcą widzieć w księdzu wzorzec, a dzieje się inna historia, to wytłumaczenie, że jesteśmy słabi, nie wystarcza - kontynuuje.

- Powiedzmy sobie: człowieku, powołany przez Pana Boga, musisz się sprężyć, bo twoje świadectwo to najlepszy przykład - powiedział ks. Bogdan Bartołd, proboszcz Archikatedry św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

W ostatnich tygodniach ze względu na orzeczenie TK ws. aborcji eugenicznej przez ulice polskich miast przeszedł Strajk Kobiet Charakteryzowały się m.in. wulgarnymi sloganami, ale również przejawami agresji wobec Kościoła. W tych dniach nasiliła się profanacja świątyń oraz atak na duchownych. Wśród uczestników tych demonstracji można było zauważyć sporą grupę młodzieży, a nawet dzieci.

- Nadszedł czas, aby połączyć siły dla dobra naszej ojczyzny - stwierdził ks. Bartołd

- Miłość do Ojczyzny wyraża się również przez postawę nakierowaną na dobro drugiego człowieka. (…) Trzeba rozpocząć poważną pracę u podstaw, formowanie człowieka i pokazywanie mu odpowiednich wzorców - powiedział duchowny.

Ks. Bartołd podkreślił, że młode pokolenie niechętnie przyjmuje głoszone przez Kościół zasady moralne i etyczne. Młodzi obecnie sami kreują swoje życie, bez wzorców.

- Należy zacząć z nimi rozmawiać, robić też potężną ewangelizację wśród rodziców, a z młodzieżą trzeba po prostu być. Zróbmy wszystko, by młodzi ludzie zobaczyli w nas, a przede wszystkim w ich opiekunach, osoby, które są im życzliwe, którym można zaufać - podkreślił.

Jak powiedział proboszcz Archikatedry św. Jana Chrzciciela "grzechy ludzi Kościoła dla młodzieży są rzeczami karygodnymi, nie do przyjęcia". Może młodzi ludzie odchodzą z Kościoła dlatego, że nie widzą autorytetów?

- Jeśli chcą widzieć w księdzu wzorzec, a dzieje się inna historia, to wytłumaczenie, że jesteśmy słabi, nie wystarcza. Dla nas, duszpasterzy, niesamowicie ważna jest sytuacja motywu: człowieku, powołany przez Pana Boga, musisz się sprężyć, bo twoje świadectwo to najlepszy przykład - dodał ks. Bartołd.

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze